xipin
04 خرداد 1402 - 10:19

رئیس کل دادگستری استان تهران: موظف به پیگیری مسائل و مشکلات ایثارگران هستیم

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: موظف به پیگیری مسائل و مشکلات ایثارگران هستیم.

به گزارش گروه حقوقی و قضائی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز رسانه دادگستری کل استان تهران، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست امور ایثارگران که با حضور سیدرضا سجودی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری و سید محمود حسینی اصل مدیر امور ایثارگران قوه قضائیه و مسؤولین واحدهای فرهنگی و ایثارگران دادگستری تهران و تعدادی از ایثارگران و فرزندان شهدا که در سالن حوزه ریاست تشکیل شده بود ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و گرامیداشت دهه کرامت در این نشست اظهار داشت: مأموریت بسیار مهمی در حوزه ایثارگران داریم که از جهات مختلف حائز اهمیت است.

القاصی با یاد آوری دلاورمردی‌ها و ایثار جوانان، مردان و زنان این مرز و بوم در آستانه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی این روز را گرامی داشت و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران حاصل ایثارگری‌ها و جانفشانی‌ها در ادوار مختلف بخصوص در دوره جنگ تحمیلی است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص پاسداشت و گرامیداشت خون شهدا «که اجر آن کمتر از شهادت نیست» افزود: گرامی داشتن خانواده شهدا از بعد معنوی و مادی اهمیت دارد و از نظر اداری و سازمانی، توجه به این موضوع و ارائه خدمات شایسته به این عزیزان ضرورت دارد.

وی بیان کرد: توجه به فرمایش رئیس قوه قضائیه پیرامون عزتمندی و پاسداشت ایثارگران برای ما مدیران الزام آور است و همه قوانین دستگاه ها و همین طور منویات و سخنانی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این موضوع فرموده اند که به عنوان قانون و یک حکم، لازم الاجراست و پیگیری و عمل مناسب، تنها کار کوچکی است در مقابل کار بزرگی که شهدا، ایثارگران و خانواده‌هایشان انجام دادند.

القاصی گفت: فردی که در دوران مهم و ذی‌قیمت جوانی، خون خود را تقدیم نظام و انقلاب کرده است و از همه هستی برای جلب رضای خدا و حاکمیت دین و برای حفظ استقلال فرهنگی، دینی ومرزی گذشته و عبور کرده است ارج نهادن به او بر ما فرض و لازم است.

القاصی شرایط  تکریم  ایثارگران و وجود فرهنگ توجه به ایثارگری و شهادت را در قوه قضائیه، مهیا دانست و افزود: خدمت‌رسانی به ایثارگران جنبه تکلیفی دارد و توجه به فرهنگ ایثار و شهادت جنبه تبلیغی؛ که در هر دو موضوع نگاه تحولی و ارتقا خدمات صورت گرفته وجود دارد و به اعتقاد و تعهدی بر می‌گردد که به ارزش‌های دینی باید داشت و عمل‌گرا بود.

وی خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات این قشر که وابسته و دلداده نظام هستند کم نیست و اگر به طور کامل امکان رفع مشکلات آنها را نداریم، موظف به پیگیری تا حصول نتیجه و رفع یا کاهش مسائل و مشکلات این افراد هستیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: بخش‌های فرهنگی در قوه قضائیه و برنامه‌های فرهنگی بر اساس راهبردهای سند تحول و تعالی و برنامه‌های عملیاتی، مستلزم تغذیه فکری و معنوی است تا با شدت و قوت بیشتری در این حوزه اجرایی شده و به ظهور برسند.

وی ایثارگران را وابسته به نظام و انقلاب دانست و توصیف کرد: از ظرفیت ایثارگران در بخش‌های مختلف برای پیشبرد اهداف نظام باید بهره‌مند شویم.

رئیس کل دادگستری خواسته‌های قشر ایثارگر را به حق دانست و به معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان تهران مأموریت داد تا در قوه قضائیه و دادگستری استان تهران ارائه خدمات و فراهم سازی شرایط مناسب برای آنها را مورد پیگیری قرار دهد.

 سیدرضا سجودی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری تهران نیز در این نشست اظهار داشت: از سال گذشته به دنبال رفع موضوعات مطرح شده از جمله دغدغه‌مندی خانواده ایثارگران و شهدا بودیم و برای این عزیزان کارت ایثار صادر شد.

سجودی گفت: فعالیت‌هایی در زمینه‌های ارائه خدمات مناسب و اجتماعی و ارتقاء خدمت رسانی به ایثارگران در حال پیگیری است که با دستور رئیس کل و با توجه به برنامه‌های عملیاتی تدوین شده برای اجرایی شدن آن تلاش خواهد شد.

سیدرضا سجودی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری تهران با ارائه گزارشی در زمینه اقدامات صورت گرفته در موضوع فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: در یکی از اقدامات هماهنگ اسامی و عناوین تمامی ساختمان‌های دادگستری استان تهران را با نام شهدا مزین شده و به تناسب از تصاویر و وصیت نامه این شهدا در المان‌های داخلی استفاده شده است.

سید محمود حسینی اصل مدیر امور ایثارگران قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه 300 شهید والا مقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و در میان قضات و کارکنان دستگاه قضایی نیز تعداد قابل توجهی از ایثارگران و خانواده معزز شهدا و جانبازان در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

حسینی اصل گفت: با شناسایی نیازهای جامعه مخاطب در دستگاه قضایی و تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط و بهره‌مندی از منویات رئیس قوه قضائیه و تدابیر معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه برای امور رفاهی خانواده معزز شهدا و ایثارگران اقداماتی صورت گرفته است.

وی گفت: امید داریم با پیگیری‌ها و مذاکراتی که صورت گرفته است شاهد ارتقای هر چه بیشتر در حوزه‌های خدمت‌رسانی به ایثارگران و خانواده معزز شهدا بر اساس وظایف سازمانی باشیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237409